Відкритий лист до учасників технічного розслідування авіаційних подій

letter

    Національне бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами (далі-НБРЦА) звертається цим відкритим листом до міжнародних організацій та колег у сфері технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів країн-членів Міжнародної організації цивільної авіації.
    Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію (Чиказька конвенція), визначені основні принципи функціонування міжнародної цивільної авіації, що в свою чергу значною мірою сприяє встановленню і підтриманню дружби і взаєморозуміння між націями і народами світу.
    20 травня 2022 року, в часи широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2022 № 610 прийняті Правила та порядок технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів у цивільної авіації, пунктом 9 яких встановлено, що під час проведення розслідування на території України уповноважений орган з питань розслідування України може повністю або частково делегувати проведення розслідування авіаційної події чи інциденту уповноваженому органу з питань розслідування держави-члена IKAO, крім російської федерації як держави-агресора, Міждержавного авіаційного комітету СНД та інших держав, які визнані Верховною Радою України державами-агресорами.
    З набуттям чинності вищезазначеної постанови, НБРЦА, як уповноважений орган з питань розслідування України, не співпрацює у сфері технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів з російською федерацією та профільними державними органами країн, які підтримали збройну агресію проти України. Всі питання, що виникатимуть під час розслідування будуть вирішуватися виключно через Міжнародну організацію цивільної авіації.
    Просимо враховувати вищевикладене під час взаємодії та співробітництва у сфері технічного розслідування. Сподіваємося, що наші партнери також рішуче засудять дії російської федерації тим самим висловлять беззаперечну підтримку Україні.
    Закликаємо всі міжнародні організації у сфері технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів стати пліч-о-пліч з нами в боротьбі за незалежність України і дати відсіч зухвалим діям державам-агресорам.

Щиро віримо у вашу підтримку!