Катастрофа літака B-737 UR-PSR в Ірані (оновлення)

Під час виконання рейсу AUI752 за маршрутом Тегеран – Київ (Бориспіль) на літаку B-737 UR-PSR авіакомпанії МАУ, о 2:45 UTC приблизно через 2 хвилини після зльоту сталася катастрофа. За попередньою інформацією, отриманою з джерел ЗМІ, в польоті на літаку сталося загоряння. Внаслідок падіння літака всі пасажири та члени екіпажу загинули. Національним бюро створюється комісія для участі у розслідуванні катастрофи.

оновлення: Уповноважений представник від України з групою радників і експертів прибули до Ісламської республіки Іран. Фахівцям з розслідування належить зібрати якомога більше інформації на місці події, оглянути уламки літака з метою контролю об’єктивності та неупередженості в розслідуванні. Фахівці від України, відповідно до стандартів і рекомендованої практики ІКАО, будуть присутні під час зчитування, обробки та аналізу даних з засобів об’єктивного контролю (чорних скринь).

оновлення: Інформація з параметричного (FDR) та мовного (CVR) реєстраторів літака Боїнг-737-800 Міжнародних авіаліній України повністю розшифрована. За даними FDR, з початку роботи реєстратора до моменту зупинки запису, будь-яких технічних відмов, інших негативних факторів, що могли вплинути на безпеку виконання польоту не виявлено. Інформація з CVR, вказує на те, що будь-яких відхилень у роботі екіпажу від часу запуску двигунів до моменту зупинки запису мовного реєстратора не виявлено. Міжнародна комісія з технічного розслідування, до складу якої входять експерти НБРЦА та Міжнародних авіаліній України, продовжує роботу дотримуючись міжнародної практики технічного розслідування авіаційних подій. Результати розшифровки інформації з чорних скринь, виконаної у лабораторії Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації (Франція), переконали всіх учасників міжнародного розслідування у тому, що катастрофа рейсу PS752 сталася внаслідок ракетної атаки.

Процес розcлідування: завершене

Місцевий час: 02:45 08-01-2020

Країна чи місце події: Іран

Місцезнаходження: Тегеран

Тип ПС: Літак

Виробник/Модель: Боїнг

Реєстраційний номер: UR-AAA

Тип польоту: комерційний (пасажирський)

Рівень пошкоджень: Зруйнований

Категорія подій: катастрофа

Фаза польоту: Зліт