Авіаційна подія (катастрофа) з вертольотом EC 225 LP, що сталася в м. Бровари, Київської обл.

    Приблизно о 06:10 UTC при виконанні польоту за маршрутом Козин – Нові Петрівці – Полтава з метою перевезення службових пасажирів на вертольоті ЕС 225 LP, бортовий № 54 (державної авіації України), експлуатант САЗ ДСНС України, під час польоту над м. Бровари вертоліт зіткнувся з будівлею дошкільного навчального закладу «Джерельце».
    Внаслідок зіткнення вертоліт був повністю зруйнований. Екіпаж та всі пасажири загинули. 4 особи, які знаходились на землі, отримали смертельні травми, 25 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості.
    Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 року № 42-р (зі змінами) НБРЦА призначило технічне розслідування катастрофи з урахуванням Правил та порядку технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів у цивільній авіації, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 р. № 610.

    Розслідування завершено.

    Відповідно до пункту 3 розпорядження КМУ від 20 січня 2023 р. № 42-р (зі змінами) «Про утворення Урядової комісії з розслідування причин авіакатастрофи вертольота ЕС 225 LP, що сталася 18 січня 2023 р. у м. Броварах Київської області», НБРЦА завершило технічне розслідування авіаційної події (катастрофи) вертольоту ЕС 225 LP.
    30 березня 2023 року на засіданні групи з розслідування, до складу якої входили експерти НБРЦА, Державіаслужби, ДСНС та САЗ ДСНС, був підписаний та затверджений в.о. директора НБРЦА Остаточний звіт за результатами технічного розслідування.
    З метою підвищення рівня безпеки авіації України та усунення недоліків, що були виявлені під час розслідування, НБРЦА надало відповідним органам виконавчої влади та суб’єктам рекомендації щодо безпеки авіації.
    Результати технічного розслідування в.о. директора НБРЦА представив на засіданні Урядової комісії.
    За підсумками засідання було прийнято рішення вважати роботу комісії з технічного розслідування на даному етапі завершеною.
    Наступним етапом стане розроблення протягом 90 днів одержувачами рекомендацій з безпеки польотів профілактичних заходів щодо запобігання авіаційним подіям та інцидентам. Розроблені заходи будуть оцінені НБРЦА на предмет їх відповідності наданим рекомендаціям.

Розслідування завершено 30го Березня 2023

Процес розcлідування: завершене

Місцевий час: 08:10 18-01-2023

Країна чи місце події: Україна

Місцезнаходження: м. Бровари

Тип ПС: вертоліт

Виробник/Модель: Airbus / EC 225 LP

Реєстраційний номер: 54

Тип польоту: перевезення службових пасажирів

Рівень пошкоджень: зруйноване

Категорія подій: катастрофа

Фаза польоту: на маршруті