Україна ввела Правила та порядок технічного розслідування авіаційних подій та інцидентів

    Кабінет Міністрів України постановою від 20.05.2022 № 610 затвердив Правила та порядок технічного розслідування авіаційних подій. Правила та порядок прийняті відповідно до частини другої статті 119 Повітряного кодексу України та значною мірою імплементують Регламент ЄС № 996/2010.

rul

    Правила та порядок встановлюють вимоги до технічного розслідування авіаційних подій, серйозних інцидентів, інцидентів, надзвичайних подій та пошкоджень повітряних суден на землі у цивільній авіації та спрямовані на підвищення рівня безпеки польотів шляхом забезпечення високого рівня ефективності, ретельності і якості розслідувань авіаційних подій та інцидентів з метою встановлення їх причин і вжиття заходів до запобігання таким авіаційним подіям та інцидентам у майбутньому.

    Документ визначає порядок повідомлень про авіаційні події та інциденти, статус уповноваженого з розслідування, координацію Уповноваженого органу з питань розслідування з органами досудового розслідування, вимоги щодо підготовки звіту та рекомендацій з безпеки польотів за результатами розслідування, інші норми у сфері технічного розслідування.

    Раніше технічні розслідування проводились згідно з внутрішніми процедурами Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів.

Звертаємо вашу увагу, що правила також доступні на сайті НБРЦА у розділі “Керівні документи“.