Україна підписала Угоду про спільний авіаційний простір

single skyУ межах 23-го Саміту Україна-ЄС, який відбувся в Києві 12 жовтня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, віце-президент Європейської комісії, Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель та Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Томаж Менцін підписали Угоду між Україною та Європейським Союзом і його державами-членами про Спільний авіаційний простір (про це повідомляє сайт Президента України).
Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС, що сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень з рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Йдеться, зокрема, про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля.
Крім іншого, Угода про спільний авіаційний простір передбачає імплементацію Україною регламенту ЄС у сфері технічного розслідування та запобігання авіаційним подіям, що сприятиме забезпеченню високого рівня безпеки польотів у повітряному просторі та цивільній авіації України шляхом проведення ефективних, оперативних та неупереджених розслідувань.