НБРЦА взяло участь у 60-му засіданні експертної групи з розслідування авіаційних подій ECAC (ACC/60)
У період з 22-го по 23-тє травня 2024 року НБРТ взяло участь у 60-му засіданні експертної групи з розслідування авіаційних подій ЄКЦА (АСС/60).
У рамках засідання було проведено дві тематичні сесії. Перша тематична сесія була присвячена огляду подій з безпеки, які сталися з цивільними повітряними суднами протягом 2023 року. Під час зазначеної сесії було заслухано презентації учасників щодо уроків, засвоєних у ході розслідувань авіаційних подій та інцидентів. НБРТ представило презентацію за результатами розслідування інциденту з літаком SAAB-340 UR-ELZ, що стався 01.06.2023р. на аеродромі Тімбукту (Республіка Малі). Ініціювавши розслідування даного інциденту, Україна вперше застосувала положення пункту 5.1.3 Додатку 13 до Конвенції про Міжнародну цивільну авіацію, що було цікавим досвідом для країн-членів ЄКЦА.
Друга тематична сесія була присвячена питанням розслідування подій з вертольотами, зокрема, САА Норвегії ознайомило присутніх з норвезьким досвідом експлуатації вертольотів для обслуговування нафтовидобувних платформ. У рамках сесії EASA представило аналіз системи управління ризиками та забезпечення польотів у контексті експлуатації вертольотів. НБРТ ознайомило учасників АСС/60 з результатами розслідування катастрофи вертольоту EC-225 Super Puma, що сталася 18.01.2023р. у м. Бровари, зокрема, було розглянуто концепцію моніторингу польотів на гранично малих висотах.
Серед питань порядку денного був аналіз Глобальної аеронавігаційної системи повідомлення про лихо. Зокрема, представники органу з розслідування та аналізу авіаційних подій Франції (ВЕА) розповіли про досвід впровадження системи аварійного визначення місцезнаходження з відстеженням сигналу лиха (ELT-DT).
Крім іншого, учасники АСС/60 відвідали Регіональний центр пошуку та рятування Норвегії, де була представлена лекція на тему проведення пошуково-рятувальних операцій із залученням вертольотів для порятунку людей у морі. Також САА Норвегії організували візит учасників до Центру з технічного обслуговування та підтримання льотної придатності вертольотів, що знаходиться в аеропорту Ставангера.
Наприкінці засідання члени АСС обговорили проєкт Робочої програми у сфері безпеки польотів та розслідування авіаційних подій на 2025-2027рр., та проєкт Посібника з розслідування серйозних інцидентів, підготовлений ЄКЦА спільно з Мережею органів з розслідування авіаційних подій та інцидентів (ENCASIA), який визначає процедури оцінки ризиків під час розслідування.