Оновлена інформація щодо катастрофи літака Ан-12 UR-CAH

04.10.2019, вночі, о 03:43 UTC (06:43 за місцевим часом), на аеродромі Львів, сталася авіаційна подія з літаком Ан-12БК, реєстраційний номер UR-CAH, що експлуатується авіакомпанією «Україна Аероальянс».

Для проведення технічного розслідування авіаційної події та встановлення причин її виникнення, наказом НБРЦА від 04.10.2019 № 78 була призначена комісія під керівництвом першого заступника директора НБРЦА.

В період з 05 по 07.10.2019 було проведено польовий етап розслідування. Згідно з отриманою на місці події інформацією, авіаційна подія сталася під час заходження літака на посадку з посадковим курсом 310º. Згідно зі спеціальним метеорологічним зведенням за 03:40 UTC, політ виконувався в складних метеорологічних умовах: в точці приземлення вітру не було, метеорологічна видимість біля землі складала 250 метрів, туман, видимість на ЗПС (RVR) у точці приземлення становила 800 метрів, хмари приховані поганою видимістю, вертикальна видимість 60 метрів, вітер на висоті 600 метрів 300º 6 м/с.

За попередньою інформацією політ виконувався з метою перевезення вантажу з м. Віго (Іспанія) до м. Стамбул (Туреччина). Посадка на аеродромі Львів була запланована з метою дозаправлення літака. На борту літака перебували вісім членів екіпажу. Внаслідок події п’ять людей загинули.

Під час проведення польового етапу розслідування, в координації з Національною поліцією, з літака були вилучені бортові засоби об’єктивного контролю (чорні скрині). Засоби об’єктивного контролю перебувають в задовільному стані. Записана інформація розшифрована та передана фахівцям НБРЦА для аналізу.

Фахівці НБРЦА, у взаємодії з експертами ДП «Украерорух» попередньо переглянули та проаналізували радіолокаційну і мовну інформацію з наземних засобів об’єктивного контролю. Проведено організований збір інформації стосовно роботи служб радіотехнічного, електросвітлотехнічного, метеорологічного, аварійно-рятувального забезпечення польотів та засобів навігації і посадки на аеродромі Львів на момент події.

Наразі розслідування авіаційної події триває.

Процес розcлідування: триває

Місцевий час: 06:43 04-10-2019

Країна чи місце події: Україна

Місцезнаходження: Львів

Тип ПС: Літак

Виробник/Модель: Ан-12

Реєстраційний номер: UR-CAH

Тип польоту: комерційний (вантажний)

Рівень пошкоджень: значний

Категорія подій: Катастрофа

Фаза польоту: посадка